Прототипи російської НПП будуть базуватися на платформах Red Hat і Mandriva. У розробці візьмуть участь провідні світові Linux-постачальники

Держфінансування, за програмою НПП тільки в 2011-2012 роках заплановано в обсязі 490 млн рублів.

До складу Распе можуть увійти Red Hat, Suse, Canonical (комерційний спонсор проекту Ubuntu) і Mandriva. Ці Linux-постачальники стануть учасниками розп’ятий на правах асоційованих членів або увійдуть до експертної ради. Передбачається, що названі компанії внесуть вклад у створення національної операційної системи.

За умови успішної реалізації проекту частка національної операційної системи на російському ринку (без урахування держорганів) складе не менше 2% до 2012 року і не менше 5% - до 2013-го.

У вересні конкурс виграла “Пінгвін софтвер” (як і Mandriva, належить NGI Реймана). “Не” Пінгвін “виграв конкурс, а Распе прийняло узгоджене рішення висунути дві компанії, а в разі виграшу проводити роботи спільно”, - розповідає гендиректор цієї компанії Дмитро Комісарів. Іноземні компанії зможуть взяти участь у створенні НПП, якщо “Пінгвін” виграє конкурс на її створення, говорить він.

Нещодавно з Распе вийшла компанія Alt Linux (25% належить “Ростехнологіям”), що вважалася основним претендентом на перемогу в конкурсі. А минулого тижня Распе покинули чотири академічні інституту. За оцінкою Коміссарова, виручка Alt Linux за 2011 р. - 20-25 млн руб., А загальна виручка членів Распе - близько 1,5 млрд руб., Або 60-70% всього ринку Linux в Росії. Представники двох з чотирьох вийшли з Распе інститутів жодного разу не були на засіданнях асоціації, зауважує він.

Тепер в Распе будуть представлені лише іноземні розробники Linux і російські продавці, а прототипи НПП будуть базуватися на двох системах - від Red Hat і Mandriva, говорить гендиректор Alt Linux Олексій Смирнов. Alt Linux вийшла з Распе через розбіжності про шляхи розвитку: “Для нас ключове - власна розробка”. Alt Linux сама не веде серйозної розробки в Росії і користується стандартними інструментами Linux, заперечує Комісарів. А у Mandriva вже 60 з 80 розробників працюють в Росії, додає він.

17 October 2011 | mandriva, red hat, suse, проект, прототип, разработка, рубль, состав, спонсор

Microsoft может помешать работе Linux на компьютерах, поставляемых с Windows 8
Разработчик “национальной платформы” отчитался о выполнении заданий конкурса